Blog

Jak przebiega egzamin na prawo jazdy kategorii A

zdany egzamin na motocykl

Egzamin na prawo jazdy kategorii A zwykle składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Aby przystąpić do egzaminu praktycznego, należy najpierw zdać egzamin teoretyczny. Czytając poniższy artykuł, dowiesz się, jak krok po kroku przebiega ten proces.

Czytaj więcej...

Jak wygląda kurs prawa jazdy na motocykl

kurs na motocykl

Prowadzenie motocyklu wymaga spełnienia odpowiednich warunków oraz zdanie egzaminu państwowego. W poniższym artykule dowiesz się, jak wybrać ośrodek szkoleniowy, pozytywnie przejść przez kurs i bez problemów otrzymać prawo jazdy kategorii A.

Czytaj więcej...

Jak uzyskać dofinansowanie do kursu z prawa jazdy?

słupek na kursie

Kursy prawa jazdy i egzaminy to nierzadko spory wydatek. Istnieją jednak programy, które po spełnieniu odpowiednich kryteriów świadczą pomoc finansową na ten cel. Aby dowiedzieć się, kiedy wnioskodawca może skorzystać z dotacji oraz jaka kwota obejmuje dofinansowanie, przeczytaj poniższy artykuł. 

Czytaj więcej...

Kto może ubiegać się o prawo jazdy?

prawo jazdy

Uzyskanie prawa jazdy często kojarzy się z osiągnięciem pełnoletniości. Kryterium wiekowe to jednak nie jedyny warunek, który należy spełnić, ubiegając się o dokument. Przeczytaj, jakie są pozostałe ograniczenia przy wydawaniu uprawnień do kierowania pojazdami.

Czytaj więcej...

Jak wygląda kurs na prawo jazdy kat. C+E?

egzamin na prawo jazdy ciężarówką

Kategoria prawa jazdy C+E to specjalne uprawnienia dla kierowców zawodowych Przede wszystkim dają one możliwość prowadzenia pojazdów, których masa całkowita przekracza 3,5 tony, oraz dodatkowo ciągnięcia przyczepy o masie większej niż 750 kg. Kurs i uzyskanie uprawnień w tej kategorii są możliwe dopiero po ukończeniu 21 roku życia. To jeden z głównych warunków. Co jeszcze musisz wiedzieć?

Czytaj więcej...

Dlaczego warto robić kurs prawa jazdy kat. B samochodem z automatyczną skrzynią biegów?

automatyczna skrzynia biegów

Klasyczny kurs na prawo jazdy obejmuje naukę prowadzenia samochodu manualnego. Istnieje możliwość wykonania prawo jazdy kategorii B na automat. Warto wiedzieć, że są to dwa różne dokumenty, których uprawnienia znacznie różnią się od siebie. Kiedy warto zrobić prawko na automacie, czy można z takim dokumentem poruszać się zwykłymi pojazdami?

Czytaj więcej...

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.