Blog

Kto może ubiegać się o prawo jazdy?

prawo jazdy

Uzyskanie prawa jazdy często kojarzy się z osiągnięciem pełnoletniości. Kryterium wiekowe to jednak nie jedyny warunek, który należy spełnić, ubiegając się o dokument. Przeczytaj, jakie są pozostałe ograniczenia przy wydawaniu uprawnień do kierowania pojazdami.

Czytaj więcej...

Jak wygląda kurs na prawo jazdy kat. C+E?

egzamin na prawo jazdy ciężarówką

Kategoria prawa jazdy C+E to specjalne uprawnienia dla kierowców zawodowych Przede wszystkim dają one możliwość prowadzenia pojazdów, których masa całkowita przekracza 3,5 tony, oraz dodatkowo ciągnięcia przyczepy o masie większej niż 750 kg. Kurs i uzyskanie uprawnień w tej kategorii są możliwe dopiero po ukończeniu 21 roku życia. To jeden z głównych warunków. Co jeszcze musisz wiedzieć?

Czytaj więcej...

Dlaczego warto robić kurs prawa jazdy kat. B samochodem z automatyczną skrzynią biegów?

automatyczna skrzynia biegów

Klasyczny kurs na prawo jazdy obejmuje naukę prowadzenia samochodu manualnego. Istnieje możliwość wykonania prawo jazdy kategorii B na automat. Warto wiedzieć, że są to dwa różne dokumenty, których uprawnienia znacznie różnią się od siebie. Kiedy warto zrobić prawko na automacie, czy można z takim dokumentem poruszać się zwykłymi pojazdami?

Czytaj więcej...

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.