Prawo jazdy kat. D — Łódź

prawo jazdy na autobusy

 

Przeprowadzamy kursy przygotowujące do zdobycia prawa jazdy kat. D w Łodzi. Tego rodzaju uprawnienia są przeznaczone dla osób, które chcą zajmować się zawodowo prowadzeniem autobusów, mogących mieć podpiętą przyczepę o wadze do 750 kg. Ta najczęściej jest wykorzystywana do przewożenia bagaży pasażerów lub przesyłek.

Aby przystąpić do kursu, należy:

  • ukończyć 24 r.ż. (można rozpocząć szkolenie 3 miesiące przed urodzinami) lub mieć 21 lat i zdobyć kwalifikację wstępną dla kierowców,
  • założyć Profil Kandydata na Kierowcę,
  • mieć prawo jazdy kat. B,
  • przejść przez badania lekarskie i psychologiczne, których celem jest potwierdzenie, że nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, które uniemożliwiałyby kierowanie pojazdami, wymagającymi uprawnień kat. D.

W Auto Szkole M.Bajon szkolimy kierowców, którzy realizują się zawodowo na wielu płaszczyznach: zarówno w transporcie krajowym, jak i międzynarodowym, a także w komunikacji miejskiej czy u lokalnych przewoźników. Nie przygotowujemy kursantów jedynie do zdania egzaminu, choć ten stanowi nasz priorytet, a szkoła cechuje się wysoką zdawalnością. Naszym celem jest również zadbanie o to, abyś był gotowy na sytuacje, jakie spotkają Cię w trakcie jazdy.

 

Przebieg kursu na prawo jazdy kat. D

Szkolenia dla kierowców ubiegających się o prawo jazdy na autobusy obejmuje łącznie 80 godzin zajęć. 20 z nich to zajęcia teoretyczne, dotyczące przepisów ruchu drogowego i specyfiki uprawnień oraz obowiązków kierowców autobusów. Z kolei pozostałe 60 godzin to zajęcia praktyczne, w których trakcie przygotujemy Cię do bezpiecznej jazdy. Jeśli kursant ma kat. C, szkolenie obejmuje 60 godzin w tym 20 godzin teorii i 40 godzin praktyki – jazdy.

Do szkolenia wykorzystujemy pojazd marki SOLBUS. W naszej szkole możesz również zdobyć inne kategorie prawa jazdy, umożliwiające rozwój zawodowy, w tym także prawo jazdy kat. C+E. Przygotowywane przez nas kursy są zgodne z wymogami prawnymi. Zapraszamy do współpracy.