Prawo jazdy kat. C — Łódź

kurs-na-prawo-jazdy-kat-c-2
kurs-na-prawo-jazdy-kat-c-1
kurs-na-prawo-jazdy-kat-c-3
kurs-na-prawo-jazdy-kat-c-4

 

Oferujemy kurs na prawo jazdy kat. C w Łodzi. Umożliwia on zdobycie uprawnień do prowadzenia pojazdów, których masa jest większa niż 3,5 tony, a które są wyposażone w przyczepę lekką o masie do 750 kg. Nie dotyczy to jednak autobusów, ale jeśli wiążesz swoją karierę z przewozem osób, możesz zrobić u nas kurs na prawo jazdy kat. D, który uprawni Cię do przystąpienia do stosownego egzaminu.

Kategoria C pozwala podnieść kwalifikacje zawodowe osobom, które zajmują się krajowym i międzynarodowym przewozem towarów. Aby przystąpić do kursu, trzeba spełniać następujące wymagania:

  • mieć ukończone 21 lat lub być 3 miesiące przed urodzinami,
  • mieć ukończone 18 lat w przypadku kandydatów, którzy ukończyli kurs kwalifikacji wstępnej,
  • zdobyć orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów ciężarowych,
  • uzyskać orzeczenie psychologiczne, stwierdzające brak przeciwwskazań do prowadzenia samochodów ciężarowych,
  • mieć utworzony Profil Kandydata na Kierowcę.

W Auto Szkole M.Bajon kurs na prawo jazdy odbywa się przy użyciu samochodu ciężarowego MAN TGL. Do kursantów podchodzimy z cierpliwością i empatią, aby przygotować ich zarówno do samego zdania egzaminu, jak i bezpiecznego poruszania się po drodze.

 

Jak wygląda kurs na prawo jazdy kat. C?

Kurs na prawo jazdy kat. C składa się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna trwa 20 godzin. W jej trakcie zapoznasz się z przepisami kodeksu ruchu drogowego, a szczególny nacisk będzie kładziony na przepisy regulujące prawa i obowiązki dot. pojazdów ciężarowych. Z kolei część praktyczna trwa 30 godzin. Obejmuje poruszanie się pojazdem zarówno na placu manewrowy, jak i w trasie. Zapraszamy do współpracy.