Prawo jazdy kat. B — Łódź

Oferujemy przygotowanie teoretyczne i praktyczne do egzaminu na prawo jazdy kat. B w Łodzi. Od wielu lat działamy w branży. Dzięki temu zdobyliśmy doświadczenie, które pozwala nam współpracować zarówno z osobami, które już sporo wiedzą o motoryzacji i przepisach ruchu drogowego, jak i tymi, które dotychczas nie miały z tymi zagadnieniami styczności.

Zatrudniamy szkoleniowców, którzy charakteryzują się empatią i cierpliwością. Wiemy, że na początku zarówno wiedza teoretyczna, jak i sama jazda mogą budzić wiele wątpliwości. Wychodzimy jednak z założenia, że każdy z nas kiedyś zaczynał i nie należy nikogo zniechęcać do tego, aby zdobył pełną samodzielność i niezależność, jakie daje możliwość prowadzenia auta.

Prawo jazdy kat. B uprawnia do kierowania samochodem osobowym, dostawczym i ciężarowym, których dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. Kurs na prawo jazdy na samochody osobowe to najczęściej wybierane rozwiązanie przez naszych kursantów. Umożliwia codzienną jazdę samochodem, daje także uprawnienia do kierowania pojazdami wykorzystywanymi np. w pracy kuriera. Aby przystąpić do kursu, powinieneś mieć ukończone 18 lat lub być 3 miesiące przed 18. urodzinami.

 

Jak wygląda kurs na prawo jazdy kat. B?

Jeszcze przed rozpoczęciem kursu na prawo jazdy na samochody osobowe powinieneś udać się do lekarza, aby wykonać badania. Następnie należy udać się do starostwa, aby utworzyć Profil Kandydata na Kierowcę. Później możesz rozpocząć kurs teoretyczny na prawo jazdy, który trwa 30 godzin lekcyjnych.

Po zakończeniu nauki teoretycznej przystąpimy do zajęć praktycznych, które odbywają się w wymiarze 30 godzin zegarowych. Do szkolenia używamy samochodów marki Kia Rio. W naszej szkole możesz również zrobić kurs na prawo jazdy kat. B+E, aby móc poruszać się samochodem wyposażonym w naczepę o masie do 3,5 tony. Zapraszamy do współpracy.