Jak wygląda kurs na prawo jazdy kat. C+E?

Kategoria prawa jazdy C+E to specjalne uprawnienia dla kierowców zawodowych Przede wszystkim dają one możliwość prowadzenia pojazdów, których masa całkowita przekracza 3,5 tony, oraz dodatkowo ciągnięcia przyczepy o masie większej niż 750 kg. Kurs i uzyskanie uprawnień w tej kategorii są możliwe dopiero po ukończeniu 21 roku życia. To jeden z głównych warunków. Co jeszcze musisz wiedzieć?

Najważniejsze informacje o kursie w kategorii C+E

Kurs na prawo jazdy C+E to kategoria przyczepy do samochodu ciężarowego. Kandydat powinien mieć uprawnienia na kat C lub ukończone szkolenie na kat C oraz profil na kandydata na kierowcę dla kategorii C+E. Szkolenie obejmuje 25 godz zajęć praktycznych. Kurs zaczyna się i kończy na placu manewrowym przy ulicy Solec 3/5, który jest usytuowany w dzielnicy Polesie, tuż przy osiedlu Retkinia.

Warto podkreślić, że kursant zdaje jedynie egzamin praktyczny, Egzaminator sprawdzi m.in. umiejętności przygotowania pojazdu do jazdy, kolejnym krokiem jest wykonanie zadanych zadań na placu manewrowym. Następnie kluczowe będą umiejętności w ruchu ulicznym. Zapisy na kurs prowadzone są przy ul. Wojska Polskiego 55.

Kiedy potrzebne jest prawo jazdy kategorii C+E?

Ta kategoria wybierana jest przez zawodowych kierowców, którzy chcą zwiększyć swoje umiejętności, a tym samym zyskać lepsze zatrudnienie i możliwości finansowe. Należy jednak pamiętać, że kategoria ta nie dotyczy autobusów, na nie konieczne jest robienie osobnych uprawnień. Z pewnością jednak właśnie z C+E możemy pracować w wielu firmach transportowych i przewozić najróżniejsze towary po różnych krajach. Musimy jednak również pamiętać o niezbędnych badaniach lekarskich.